PAYLAŞ
KAYDIR

BLOG

ESKİŞEHİR EN İYİ AVUKAT BENZERİ BİR ARAMA İLE SONUCA ULAŞILIR MI?

  • 37 Görüntüleme

 

“Eskişehir en iyi avukat”, “Eskişehirin en iyi avukatı”, “Eskişehir en iyi hukuk bürosu” arama yapan platformlarda üst sıralarda yer alıyor.

 

Bu, kelime ve kelime gruplarının çokça arandığını gösteriyor. Arayanların diledikleri sonuca ulaşmaları  pek mümkün görünmüyor.

 

Ülkemizde dört yıllık hukuk fakültesini tamamlayanlar, bir yıllık avukatlık stajının ardından baroya kaydolarak avukat unvanını kullanmaya hak kazanıyor.

 

Hukuki bir yardım almak istediğinizde ilgili kişiyi “Eskişehir en iyi avukat”, “Eskişehir’in en iyi avukatı” kelime gruplarını aratarak bulamazsınız.

 

Avukatların yazılı meslek kuralları ve meslek kuralları içinde reklam sayılabilecek her türlü durumdan kaçınmayı içerir hükümleri var. Disiplin kurullarının örnek kararlarına baktığımızda bu adeta görünmez olmayı gerektiriyor. Dolayısı ile meslek kurallarına riayet etme gayretinde olan avukatlar, her türlü mecrada avukatlık unvanını kullanmayacaklarından iyice “bulunmaz” olacaklar.

 

Dolayısı ile kişisel tavsiye alarak başlamanız en uygunu. Güvendiğiniz birinin çalışıp referans olduğu kişi “Eskişehirin en iyi avukatı” gibi bir tanımlamayı arıyor olmaktan çok daha yerinde bir çözüme ulaştıracaktır sizi.

Varsa tanıdığınız ve güvendiğiniz bir avukat ona danışın. Hukuki sorununuz çalışmayı tercih ettiği bir alanda değilse bir başka meslektaşını tavsiye etmesini isteyin.

Varsa benzer sektörde ya da benzer hukuki uyuşmazlığı yaşamış olan bir tanıdığınız ona çalışıp güvendiği, referans olabileceği bir kişi olup olmadığını sorun.

 

Referans alarak ilerlemeye çalışın. “Avukatların iş elde etmek için reklam sayılabilecek her türlü teşebbüs ve harekette bulunmaları” yasakken başka türlü yerinde bir sonuca ulaşamazsınız.

 

01.
Copyright © 2020. Tüm Hakları Saklıdır. Kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması durumunda yasal haklarımız kullanılacaktır.
ÜSTE ÇIK